Wielu właścicieli samochodów wykorzystuje tuning wizualny, aby ich samochód wyróżniał się z tłumu. Jedną z opcji takich dekoracji jest sticker bomb. Czym jest sticker bomb i skąd się wywodzi?

Co to jest sticker bomb?

Nie jest to nowy pomysł na ozdabianie auta w świecie tuningu wizualnego. Pomysł powstał w latach 80. w Ameryce, kiedy na ulicach Graffiti zdobywało popularność. Zamysł był taki, aby na samochód przykleić dużą liczbę naklejek o różnych rozmiarach i kolorach. Mogą to być napisy zmieszane ze zdjęciami. Postacie z bajek, wlepki z wyścigów, czy nazwy popularnych producentów w świecie motoryzacji. Tak naprawdę, to jaki sticker bomb wybierzesz, zależy od Twojego własnego upodobania.

Po co nakleja się naklejki?

Korci mnie, żeby stwierdzić, że do ukrycia rudej. Jednak ogólnie zamysł jest taki, aby wyrazić siebie. Wyróżnić się z tłumu i spersonalizować swój samochód. Sticker bomb dla jednych jest wiochą, a dla innych fajnym sposobem na tuning wizualny auta. Tak, jak w przypadku stylów tuningu. Każdy ma prawo robić ze swoim autem to, co chce. A czy innym się podoba, czy nie. O gustach przecież się nie dyskutuje.

Czy trzeba zgłaszać zmianę koloru nadwozia?

Niektórzy stosują sticker bomb tylko w jednej części samochodu, a inni oklejają cały samochód. A jeszcze inni oklejają tylko dekory w aucie. W drugim przypadku warto rozważyć, że podczas rejestracji pojazdu jego dokumentacja wskazuje kolor karoserii i może być konieczne zgłoszenie zmiany koloru nadwozia. Jeśli lakier jest całkowicie pokryty projektami, auto nie pasuje do danych z dowodu rejestracyjnego. Z tego powodu maksymalna dopuszczalna liczba naklejek zewnętrznych nie powinna przekraczać 30 procent natywnej powierzchni karoserii.

sticker bomb maluch

Sticker bomb trzy główne typy

Specjalny materiał. Obraz jest nakładany na warstwę papieru pokryty wodoodporną warstwą. Istnieje również gotowa drukowana folia samochodowa do oklejania. Ta opcja jest trochę droższa. Możesz wybrać indywidualny projekt. Na przykład, kształt naklejek może być jednolity – prostokątny lub okrągły, lub można go łączyć. Wszystko zależy od preferencji. Oprócz kształtu możesz wybrać różne style: tylko napis, obraz lub kombinację obu.

Solidna jednoczęściowa naklejka. Pod względem wymiarów są one często dostosowane do określonej części, na przykład dla maski, zderzaka lub błotnika. To akcesorium opiera się na płótnie polimerowym z właściwościami hydrofobowymi. Zaletą tego materiału jest to, że nie musisz spędzać dużo czasu na oklejaniu.

Małe naklejki. Zdarza się, że na gotowej folii sticker bomb mogą być pojedyncze rysunki, które nie będą Ci odpowiadały. W tym przypadku lepiej korzystać ze stylizowanych małych naklejek. Co oczywiście przekłada się na dłuższy czas ich aplikacji na samochodzie.

Różne style

Oklejanie gotową folią jest potocznie nazywane lazy bomb. Czyli leniwe. Ze względu na szybkość aplikacji folii i brak konieczności naklejania pojedynczych naklejek. Oddzielny obszar stanowi styl sticker bomb o nazwie JDM. Specyfika takich naklejek to oryginalne japońskie rysunki.

W oparciu o tekst oryginalny: https://avtotachki.com/chto-takoe-stikerbombing-avtonaklejki-na-avtomobil-skolko-stoit-i-alternativa/