Dla wielu osób skojarzenie nazwy jest jednoznaczne. Nokian przywodzi na myśl doskonałe, a co za tym idzie szalenie popularne aparaty telefoniczne. I słusznie! Nokian Tyres ma wspólne korzenie z koncernem telekomunikacyjnym, poza tym siedziba fabryki mieści się Nokii, fińskim mieście słynącym z tradycji przemysłowych. A co więcej można powiedzieć o oponach Nokian? Czy warto je nabyć? Jakie są ich zalety?

Z artykułu dowiesz się między innymi:

  • Ile kosztują opony Nokian?
  • Czy opony Nokian są dobrej jakości?
  • Czy opony Nokian są dobre na zimę?

SPIS TREŚCI

  • Opony Nokia – jaka klasa?
  • Jak opony Nokian sprawdzają się zimą i latem?
  • Czy warto kupić opony Nokian?

Opony Nokian – jaka klasa? 

Fakt, że opony Nokian w większości serwisów traktowane są jako produkt premium, na równi z Pirelli czy Michelin nie oznacza, że produkt dostępny jest wyłącznie dla klientów z wypchanym portfelem.

Wystarczy sprawdzić ofertę dostępną na stronie https://noweopony.pl/opony/nokian, by przekonać się, jak łatwo stać się posiadaczem luksusowego towaru za cenę niższą od najdroższych wyrobów producentów uznawanych za światową czołówkę.

Wysoką jakość opon Nokian w pewnym względzie uzasadnia fakt, że znaczącym udziałowcem fińskiej firmy jest znany na całym świecie i doceniany koncern Bridgestone. Skandynawscy inżynierowie mogą do woli czerpać z ogromnej wiedzy, jaką przez lata udało się zgromadzić specjalistom z Japonii.

W przypadku wyboru auta ekonomicznego opony Nokian będą stanowić doskonały dodatek, poprawiający osiągi samochodu oraz komfort jazdy.

Jak opony Nokian sprawdzają się zimą i latem?

Prawdopodobnie nikt nie ma wątpliwości, iż nie ma lepszych fachowców od warunków zimowych, aniżeli Finowie. Trudno się zatem dziwić, że opony Nokian przeznaczone są głównie do jazdy w warunkach często ekstremalnych, charakterystycznych dla klimatu subpolarnego.

Gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że także opony Nokian letnie w niczym nie ustępują innym markom. Dość powiedzieć, że w roku 2016 opony letnie Nokian otrzymały noty odpowiadające wynikom takich potentatów jak: Dunlop, BFGoodrich i Goodyear.

Opony Nokian – cechy użytkowe:

  • Dobra przyczepność;
  • Niska emisja hałasu w trakcie toczenia;
  • Obniżenie poziomu spalania;
  • Korzystny stosunek jakości do ceny.

Czy warto kupić opony Nokian? 

Biorąc pod uwagę fakt, że firma stawia na badania i rozwój marki, można oczekiwać, iż z każdym rokiem na rynek będą trafiały opony Nokian lepsze i bardziej dopracowane. Świadczy o tym powstałe w 2019 roku nowoczesne centrum badawczo rozwojowe, w które koncern zainwestował aż 70 milionów euro.

Czy warto kupić opony Nokian? W tej sytuacji odpowiedź może być tylko jedna. Warto, a nawet trzeba w trosce o bezpieczeństwo swoje i wszystkich innych użytkowników ruchu drogowego.