Jazda samochodem wymaga odpowiedniego przygotowania pojazdu, szczególnie jeśli chce się przemieszczać w ekstremalnych warunkach. Potrzebne są funkcje poprawiające przyczepność i niwelujące wpływ nierówności nawierzchni.

Dowiedz się, jak przygotować swój samochód na offroad i skąd wziąć do tego wyposażenie.

Co to jest offroad?

Jest szczególnie popularny w USA i Australii, ale w Europie też ma wielu zwolenników. Offroad to rodzaj jazdy samochodem poza utwardzonymi drogami, np. po piasku, błocie, kamieniach lub śniegu. Wymaga specjalnego wyposażenia pojazdu, takiego jak:

 • napęd na cztery koła,
 • opony terenowe,
 • zawieszenie zwiększające prześwit,
 • zabezpieczenia podwozia.

Offroad to hobby wielu miłośników motoryzacji i przygody, którzy lubią testować swoje umiejętności i możliwości samochodu w trudnych warunkach. Jest duża grupa kierowców, którzy wyszukują trudne tereny, na których można jeździć specjalnie ulepszonymi pojazdami. Często zadają też o to pytania na forach internetowych. Monster trucki są dostępne nie tylko w grach komputerowych. Adrenalinę można poczuć w prawdziwym samochodzie. Ale zanim wsiądziemy, przygotujmy go na tę przygodę. 

Co zawiera oferta Offroad-Express?

Pojazdy, jakie możemy spotkać na drogach miejskich, nie poradziłyby sobie w trudnych okolicznościach. Dopiero po odpowiednich modyfikacjach można jechać w tereny piaszczyste, skaliste i leśne. Podstawą takich pojazdów jest napęd 4×4. Ale udoskonalenia wymagają wszystkie układy, w tym:

 • układ hamulcowy i napędowy,
 • układ kierowniczy,
 • układ wydechowy,
 • zawieszenie i nadwozie.

Samochód przygotowany na offroad musi też mieć inne oświetlenie i mocniejsze opony. Jego sprawność zapewnia kierowcy bezpieczeństwo i komfort jazdy. W tak ekstremalnych warunkach, potrzebne są bardzo precyzyjne reakcje. Auto musi szybko przyspieszać i hamować, a także reagować na ruch kierownicy.

Dodatkowe akcesoria do auta na Offroad-Express.com

Offroad to nie tylko jazda po trudnych terenach. Często takie wyprawy trwają kilka dni. Na to również można się przygotować w Offroad Express. Zamontowanie wygodnych foteli dba o kręgosłup jadącego. Ważne jest, aby wyposażenie amortyzowało wstrząsy na nierównej nawierzchni.

Na długą podróż przydaje się też lodówka, a pokrowce będą chronić karoserię w każdą pogodę. Akcesoria do offroadu są więc użyteczne dla człowieka i pojazdu. Mając samochód terenowy, warto też mieć haki, którymi złączymy dwa pojazdy. Często korzysta się z tego na błotnistej trasie, gdzie zbyt małe pojazdy, bez odpowiednich opon, zakopują się.

Mieszkając w pobliżu trudnych terenów (np. podmokłych), dobrze jest mieć też wyciągarkę, aby wspierać okolicznych mieszkańców i wszystkich przejeżdżających. Pojazdy terenowe służą bowiem nie tylko do offroadu.

Jak skorzystać z oferty Offroad Express?

Żeby przerobić swój samochód na bardziej terenowy, skorzystaj z usług firmy, której siedzibą jest Stare Miasto w Krakowie (kod 30 443), a dokładnie ulica Józefa Marcika 4. Części możesz zamówić przez internet. Jak to zrobić? Firma Offroad Express daje aż 3 możliwości zakupów online:

 1. W zakładce 'moje auto’ wpisz markę i model, a zobaczysz listę pasujących produktów.
 2. Wybierz konkretny produkt z odpowiedniej kategorii.
 3. Wejdź na stronę https://offroad-express.com/pl/kontakt i napisz swoje pytania, a skontaktują się z Tobą w celu omówienia szczegółowych potrzeb.

Nie musisz mieszkać w pobliżu tej firmy, żeby móc nabyć akcesoria do swojego pojazdu. Sprawdź ten atrakcyjny adres i skorzystaj z usług dostępnych na Offroad-Express.com