Oryginalny Ford Mustang GT “Bullitt” zmienił właściciela.

Nadszedł ten dzień, kiedy to oryginalny Ford Mustang GT z filmu Bullitt znalazł nowego właściciela. Dla jasności: mowa o modelu z 1968 roku, prowadzonym na ekranie przez Steve McQueen’a i o którym krążyły przeróżne legendy (chociażby o jego kasacji, czy też kradzieży). Faktem natomiast jest, że sam Steve McQueen podjął kilka prób odkupienia tej konkretnej sztuki

(więcej o Mustangu i jednej z takich prób przeczytasz tutaj: https://autonowa.pl/w-holdzie-jedynemu-prawdziwemu-i-legendarnemu-mustangowi-zegnam-ikone-motoryzacji/) od Kiernana, u którego służył jako auto do wożenia na co dzień jego rodziców.

Wszystkie te próby okazały się fiaskiem, aż do wczoraj, tj. 10 stycznia 2020 roku. Nowy właściciel musiał wysupłać 3.74 miliona $ (3.4mln licytacja + opłaty = 3.74mln $) i jest to najwyższa kwota zapłacona kiedykolwiek za Mustanga (dodajmy do tego, że ten egzemplarz został pierwotnie zakupiony za 3500$). Z opłatami aukcyjnymi to jakieś 14.2 miliona PLN (sprzedaż odbyła się przez Mecum). Po przejechaniu 46 tysięcy mil na przestrzeni kilku lat, Mustang Bullitt trafił pod strzechę w 1981 roku i dopiero w 2018 roku, z okazji 50 rocznicy nakręcenia filmu, został ujawniony światu na nowo. Co więcej, nie został przez ten czas odrestaurowany, stąd nasuwa się pytanie jaki pomysł na niego ma nowy właściciel.

Nagranie z aukcji: